Powieść - kolejny rozdział gotowy!
Rozdział 6 gotowy! Wysyłamy go partnerom. Mamy nadzieję, że się spodoba.

2008-03-17


Czwartek 13go...
W związku z problemami technicznymi konferencja została przełożona na późniejszy termin. Nomen omen 13...

2008-03-13


Pomysły, pomysły...
Padła propozycja, aby umieścić w powieści podobizny autorów. Musimy to przedyskutować z partnerami. Planowana konferencja via skype odbędzie się 13.03.2008.

2008-03-10


Partnerska drużyna


Ostatnie nadesłane nam fotografie greckiego zespołu.
Nasi partnerzy przesłali nam krótką informację o sobie, którą możecie przeczytać niżej

2nd Professional School of Nea Smyrni Our School

Oficjalna strona internetowa 2nd Professional School of Nea Smyrni


grecy school
Front door
grecy school
The entrance

Description

Druga Techniczna szkoła Nea Smyrni, to profilowane technikum i liceum znajdujące się na przedmieściach Aten.

Historia szkoły zaczyna się w roku szkolnym 1977-1978, jest to pierwszy rok funkcjonowania jako profesjonalnego liceum w Nea Smyrni. Wiele lat później przychodzi czas na przeniesienie szkoły do nowych, zmodernizowanych budynków w Papastratos Property, w których zajęcia zaczynają się w roku szkolnym 2005/2006, od godziny 8:10 do 14:10.

grecy school
Przed szkoła
W szkole występują następujące profile i specjalizacje:
  • Ekonomia i administracja
  • Technologia informatyczna i sieci
  • Profil artystyczny
  • Usługi zdrowotne
grecy school
Tylne wyjście
Od roku szkolnego 2006-2007, nazwa szkoły została zmieniona z "Drugiej Szkoły Technicznej w Nea Smyrni" na "Drugie Profilowane Liceum w Nea Smyrni", wprowadzające profil Technologii i usług.

Kształci się w nim 280 studentów w wieku pomiędzy 15 a 20.
Nauka trwa 3 lata a po ukończeniu szkoły, studenci mogą zdawać Egzaminy Państwowe pozwalające na podjęcie nauki na Uniwersytetach Technicznych.

Dyrektorem szkoły jest Pan Antonios Petsinis ale są tu także dwie wice dyrektorki, Pani Anna Simantiraki i Pani Katerina Mastorakou.

W szkole pracuje 43 nauczycieli zatrudnionych na stałe oraz około 10 zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin.

Wszystkie szkolne laboratoria należą do oddzielnej instytucji czyli 3 szkoły Laboratories Centre z Wydziału D’ (3rd S.E.K.). Obie szkoły znajdują się w tym samym budynku ze wspólnym boiskiem szkolnym.
grecy school
Wnętrze pracowni informatycznej

Nea Smyrni:Nasze miasto

grecy school

Municipality of Nea Smyrni W starożytności, przestrzeń którą zajmuje teraz Zarząd miasta Nea Smyrni, była otoczona od południa przez Faliron, od północnego wschodu przez Alopeki, a od zachodu przez Xypeti. W 1905 roku została stworzona obora Hrysaki, jednak rok przedtem (1904) droga Faliron została zlikwidowane przez u tworzenie Syggrou Avenue.

grecy school

Przed 1922 w tych rejonach znajdowały się pastwiska. W 1922, uchodźcy ze Smyrni podjęli pierwsze starania w celu osiedlenia się. Region, który wybrali uchodźcy do zasiedlenia znajdował się blisko Aten i Pireusu i był połączony z nimi, a wartość ziemi była stosunkowo niska.

14-stego sierpnia 1923, dwadzieścia dni po podpisaniu Traktatu z Lozanią, N. Plastiras podpisał prawodawczy dekret o obowiązkowym wywłaszczeniu ziem dookoła Syngrou Avenue, a rok pózniej wydano ”nową mapę Aten”, która zawierała ”miejską osadę uchodźców z Smyrni”

grecy school
Posąg św. Fotini


Budowę miasta rozpoczęto w 1926 a w 1928 osada, która została utworzona posiadała 210 mieszkańców.
W ciągu 1930 roku Nea Smyrni zamieniła się w prawdziwe miasto z populacją równą 6.500 mieszkańców w 1934, a przed drugą Wojną Światową populacja osiągnęła wysokość 15 tys. mieszkańców. Miasto szybko się rozwijało: została stworzona pierwsza szkoła średnia, wydział ewangeliczny, dwie miejskie szkoły, w 1940 otworzono kościół pod wezwaniem św. Fotini. W 1930 roku został utworzony cmentarz miejski.

grecy school
Dzwony św. Fotini.


Prawa miejskie otrzymało w 1944 roku.

Park został założony w 1924 kiedy ministrem rolnictwa był Al. Papanastasiou oraz wprowadzono ne "święto wiejskie" i "Anthestiria". W tym okresie założono również Grupę Atletyczną, Milonas, a po uzyskaniu koncesji rozpoczęto budowę stadionu miejskiego w Nea Smyrni, który został ukończony w 1940 roku.

grecy school
Estia ("Dom")


Miasto zajmowało tereny głównie na wschód i południe, aż do 1960 roku. W Tym okresie populacja wzrastała regularnie, rozwinęła się społeczna i techniczna infrastruktura miasta(ulice, transport, zasoby wodne, czystość i higiena).

W pierwszych dwudziestu latach po wojnie zbudowano: trzy miejskie szkoły, wydział ewangeliczny, szkołę ESTIA, wydział Onaseios, Lysse Leonin oraz wiele szkół prywatnych. W 1946 w Nea Smyrni znajdowało się siedem kin. W 1955 rozpoczęto budowę ESTII.

grecy school
Estia ("Dom")


grecy school
Pomnik Xrisostomos z Smyrni


W 1965 roku C. Apartis wykuł pomnik Xrisostomosa ze Smyrni który znajduje się przy wejściu do miasta. Miasto jest ozdabiane i zaczyna być przekształcane w centrum komercyjne. Pierwsze bloki mieszkalne w Nea Smyrni zostały zbudowane miedzy 1955-60 dookoła głównego placu i placu Xrisostomos'a z Smyrni.

W latach 1945-1975 powstało wiele szkół, a w roku 1960 ukończono budowę Saint Paraskevi. Przed końcem lat 60-tych ukończono pałac ESTIA. W tym samym czasie plac główny uformowano według projektu G. Leonardos'a.

grecy school
Plac główny


Przez ostatnie 20 lat Nea Smyrni zagospodarowała cały teren, rozwinęło się, a populacja podwoiła się(źródło: strona Urząd Miasta Nea Smyrni).

grecy school
Budynek Urzędu miasta


Nea Smyrni — Attyka — Grecja

Na tych mapach możesz zobaczyć gdzie znajduje się nasze miasto w regionie Attyki, na mapie Grecji - gdzie jest Attyka, oraz na mapie Europy gdzie jest Grecja.

grecy school
Nea Smyrni znajduje się blisko Aten.


grecy school
Stolicą Grecji są Ateny, które znajdują się w rejonie Attyki.


grecy school
Grecja znajduje się w południowo wschodniej Europie. Jest to kraj z pięknym morzem i wieloma wyspami.